Open source heat map

Najpopulárnejšie články roku 2010

Tak rok 2010 sa už skončil, pred nami je nová sezóna, ktorá bude dúfajme úspešnejšia ako tá minulá, no a pred tým sa ešte pozrieme na najčítanejšie korčuliarske články tu na blogu.

Za seba Vám chcem všetkým poďakovať za podporu, prejavený záujem (či už prostredníctvom mailu, komentárov alebo fb chatu), tak isto aj za rady, a všetky momenty ktoré ma “nakopli” k písaniu článkov. Tak isto veľká vďaka ide aj Vám čitateľom, ktorých za posledný rok pribudlo o +314,15% viac ako bolo v roku 2009. No a dúfam, že v tento rok 2011, Vás pribudne ešte viac ;) .

No ale poďme už na prehľad 10. najpopulárnejších článkov zoradených chronologicky, počnúc od najlepšieho.

Všetkým prajem šťastný a úspešný nový rok 2011 a nech ste v cieli rýchlo ako vietor bez nehôd a zranení.

1. Čistenie, údržba inline ložísk

Ložiská do korčulí.

Ložiská do korčúľ.

Veľmi často sa stretávam s otázkou ako sa čistia ložiská do korčulí, ako často a čo na to treba, atď. Preto som sa rozhodol, že o tom napíšem článok, na ktorý budem odkazovať ak niekto bude niečo chcieť. :twisted:

2. 5 najčastejších techník brzdenia

Brzdenie na korčuliach je jednou zo základných vecí, ktorú by sa mal naučiť každý začínajúci korčuliar. Existuje niekoľko viac či menej efektívnych techník ako brzdiť resp. ako zastaviť na kolieskových korčuliach a ja vám ich v tomto článku trochu priblížim.

V prvom rade si však treba uvedomiť, že každá metóda má svoje plusy a mínusy. No na druhej strane brzdenie na korčuliach nie je nič zložité a zvládne to naozaj každý.

3. Ako si vybrať korčule

foto: Arsenal inline shop

foto: Arsenal inline shop

Všimol som si dnes v obchode, že ľudia vôbec nevedia, ako si vybrať nové korčule. Tak som sa dnes rozhodol, že im s tým trochu pomôžem. V tomto článku sa budem venovať iba Rekreačným a Fitnesovým korčuliam. Rozdiel medzi týmito dvoma typmi je v tom, že rekreačné korčule nie sú vhodné na dlhšie korčuľovanie (nebodaj tréning) ale naopak, sú vhodné pre začiatočníkov – amatérov.  Všeobecné rady pri výbere týchto typov sú však rovnaké, a tak čo platí pre jedny, platí aj pre druhé.

4. Inline trasy

...pridať mapu môže každý.

...pridať mapu môže každý.

Inlinemap.net je výborná stránka na hľadanie vhodných trás na korčuľovanie mimo vášho bydliska.  Nástroj ponúka jednoduché rozhranie (veď je požičané od uja googla), takže orientácia v ňom je veľmi jednoduchá. Stránka sa nezaoberá len čisto korčuliarskymi trasami ale môžete sa prepnúť aj na bežecké, cyklistické, motocyklové a lezecké trasy.

Interaktívnu mapu trás nájdete už aj u mňa zavesenú na stránke Mapa inline trás.

5. Verejné korčuľovanie

verejné korčuľovanie

...čo ale ak nemrzne - zdroj:Flickr

Robil som si malý prieskum možností verejného korčuľovania v Bratislave, a tak ma napadlo, že o tom napíšem menší článok. No a ako to pátranie dopadlo, si môžete prečítať práve tu a teraz.

6. Osobný tréner – Polar RS800CX PTE

Polar RS800CX PTE

Polar RS800CX PTE

Už dávno som rozmýšľal nad niečím, čo by ma posunulo s výkonom o niečo vyššie. Keďže trénera – korčuliara asi sotva nájdem, začal som sa obzerať po nejakom šport-testery. Tento nápad mi však vnukli až Jaro s Bašou na ceste do Trebišova, a tak som doma pátral po informáciach o čo vlastne ide.

7. Až vás chytí dážď…

foto google

foto google

Korčuľovanie v daždi je vždy riskantné a je predzvesťou pádu. Ako však bezpečne dôjsť do cieľa, tak o tom už bude tento článok.

8. Tipy a Triky – Inline Začiatočníci

Rady pre začínajúcich korčuliarov

Dnes štartujem nový mini seriál Tipy a Triky, ktorý bude zameraný na rôzne rady, návody, techniku a pomoc nie len pre začínajúcich korčuliarov. Seriál nebude pravidelný, takže sledujte blog korculiar.sk alebo facebook aby Vám niečo neušlo ;) .

9. Brzdenie na ľade

ako zastaviť na ľade

Ľadové korčuľovanie so sebou prináša tiež niekoľko úskalí a tak je dobré sa na ne pripraviť. V dnešnom článku sa budem venovať základnej otázke: Ako brzdiť na ľadových korčuliach. Podobne ako pri brzdení na kolieskových korčuliach aj tu máme hneď niekoľko možností.

10. Výber, Kúpa Rýchlostných Korčúľ

V tomto článku sa dozviete, aký náročný proces je vybrať si rýchlostné nízke kotníkové korčule. Pozrieme sa na úskalia a možné problémy pri výbere a hlavne ako sa im vyhnúť. Keďže som sám tento proces nedávno absolvoval, tak Vám môžem už teraz povedať, že výber speed korčúľ nie je jednoduchý. No a v závere zhodnotím mnou kúpené korčule, na ktorých už mám odjazdených pár km a nejaký ten pretek. ;)

Na články sa dostanete klikom na obrázok. ;)

Aké typy článkov by ste privítali v roku 2011 a ktoré boli vaše najobľúbenejšie v roku 2010? Píšte svoje názory nižšie…

(2) Komentáre

  1. tatos hovorí:

    Dobrý večer.Na bicykli chcem premazať ložisko Hollwtechll na stredovom zložení.Je už vyčistené. Ak tam dam vazelinu zadrhavá. Olej neviem aký.Ložisko je guličkové 25x37x6 primer guličiek je 3,5mm.Poprosil by som o radu.Vopred dakujem.Tatos.

    • Vlado hovorí:

      Na bicykel by som volil teflonový olej poprípade WD40. Ibaže olej je látka, ktorá rýchlejšie vysychá. Viem že píšeš, že ti to s vazelínou zadrháva, ale možno by som na tvojom mieste vyskúšal nejaký mazací tuk. Skúsť pozrieť ale v týchto značkách sa moc nevyznám.

Napísať Komentár