Open source heat map

Sábliková – 2 pády a 1 Svetový rekord

18.-19. Februára sa v Salt Lake City konal 7. seriál svetového pohára v ľadovom rýchlokorčuľovaní. Doteraz sa konali v: Heerenveen Holandsko, Berlín Nemecko, Hamar Nórsko, Changchun Čína, Obihiro Japonsko, Moskva Rusko a čáká nás ešte raz Heerenveen Holandsko 4.-6. Marca.

V Salt Lake City je jedna z najrýchlejších dráh a tak sa tu zrodilo 12 Národných rekordov a jeden svetový. Ak hádate, že ten svetový má na svedomí Martina Sábliková, tak hádate správne. Prekonala tak svoj doterajší svetový rekord na 5000m (6:45,61) z roku 2007 o takmer tri sekundy. Nová hodnota rekordu je 6:42,66. Na ľad sa po dvoch rokoch vrátila aj Claudia Pechsteinová, ktorá mala dištanc kvôli dopingu. Tá suverénne vyhrala skupinu B. Druhá v pretekoch na 5000 m skončila Nemka Stephanie Beckertová a tretia priečka patrila Japonke Eriko Ishinovej (6:55,07).

Svetový rekord na 5000m M. Sábliková

Beckertová Sábliková Ishinová

Martina v posledný dňoch nemala práve najlepšie preteky pričom zaznamenala dva pády pri ktorých si poranila členok. Aj napriek tomu je však stále na čele priebežného poradia Svetového pohára a rozhodovať sa bude na poslednom preteku v Holandsku. Na Majstrovstvách Sveta v Calgary, ktoré boli 12.-13. Februára obsadila celkové 3.miesto.

1. pád v Calgary -- takéto volačo sa už stalo aj mne na inline-och, stačí že človek zle uloží nohu a…

2. pád Martiny v Salt Lake City -- IMHO to vyzerá, že to mohla ustáť :(

Vyvesenie nového svetového rekordu M. Sáblikovej.

0 KomentárovMôžeš byť prvý kto zanechá komentár.

Napísať Komentár