Open source heat map

Freestyle inline battle

Freestyle inline battle

Freestyle inline battle

Zaujímavý pohľad sa naskytol všetkým návštevníkom Auparku v Nedeľu 11.10.09, keďže sa tu konal nultý ročník Freestyle inline Battle. A o čo tam šlo?

O život. Ale né, to len žartujem ;) . Freestyle inline battle je súťaž na kolieskových korčuliach vo voľnom štýle okolo kuželkov. Na pláne boli tri disciplíny, ale pre nepriaznivé počasie sa nakoniec uskutočnili iba dve. Freestyle slalom a speed slalom, no a na battle už nevyšlo počasie :( . (Snáď o rok.)

Freestyle slalom

Freestyle slalom

V prvej súsťaži sa predvádza pretekár 1:30 (minútu a tridsať sekúnd) voľnou jazdou, pričom musí prejsť 3 dráhy kuželkov. Bodovali sa Body Control, music a show. Body control je hodnotené podľa toho, ako súťažiaci ovláda pohyby tela, teda z akou ľahkosťou zvláda jednotlivé triky, prvky, atď. V music mohli získať body za to, ako dobre idú do rytmu zvolenej pesničky. Pričom hudbu si každý volil akú chcel (alebo akú si priniesol ;) ). No a v show bolo hodnotené to ostatné. Teda celkový efekt z predvádzania, nejaká tá show pre divákov, či práca s divákmi. No a penalty boli za každé zhodenie pohárika či pád.

Speed slalom

Speed slalom

V druhej súťaži bojujú dvaja pretekári v slalome, pričom dráhu treba prejsť za čo najkratší čas. Každý zhodený pohárik znamená penaltu v podobe trestných 0,2s. A za každú zmenu štýlu jazdy počas slalomu bola tuším diskvalifikácia.
V poslednej súťaži mali pretekári 30s na to aby ukázali svoje najlepšie kúsky. Proti tomu však bolo počasie, ako som už spomínal.
(Snáď som tie pravidlá nedomrvil, ak hej tak ma pls opravte :roll: )

Víťazi... gratulujem.

Víťazi... gratulujem.

V súťaži sa ukázalo celkovo 23 pretekárov a 2 pretekárky z dvoch krajín. Hádajte ktorích :) . No hej SK a CZ. Súťaž v freestyle slalome vyhral domáci pretekár z klubu i-riders J. Horváth pred O. Indrákom a M. Salajom z klubu FSK z CZ. V slalome zvíťazil T. Bláha zo Zlína pred D. Čačalom z Trnavy a O. Indrákom z FSK. Zo žien vyhrala M. Horvathova z i-riders. Takže všetkým Gratulujem :) a nech sa darí aj budúci rok.

Z môjho pohľadu išlo o zaujímavú akciu, kde sa bolo stále na čo pozerať, keďže každý pretekár mal svoj vlastný uni-štýl. Aj som chvíľu uvažoval nad tým, že by som to vyskúšal. No hold ja som na motočky, otočky, piruety a iné triky poleno. :(
Ale raz …. he he heee.

A nejaké tie videá…


0 KomentárovMôžeš byť prvý kto zanechá komentár.

Napísať Komentár