Open source heat map

Výsledky SIP po mojom

Áhojteee :P . Tak v novom roku som Vás privítal a teraz k článku ;) . Z dlhej chvíle (rozumej pre chorobu) som upravil výsledky Slovenského inline pohára. Prečo som sa vlastne uchýlil k tomuto kroku? Nuž je to celkom jednoduché. Chcel som vedieť absolútne poradie mužov aj žien dokopy. Proste všetkých z prvej 50-tky, ktorí sú mojimi či vašimi potenciálnymi súpermi. Možno sa pýtate, prečo som bral práve prvých 50-tich z každých pretekov. Nuž je to práve preto, že slovenský pohár boduje prvých 50 miest. Áno mohol som k tomuto účelu použiť už existujúce bodovanie SIP, ale fakt že napr. Leščinský, Novotný a bohvie kto ešte, majú zlé zrátané či odrátané body a zároveň sú separované ženy, bolo pre mňa jednoduchšie, si to celé spískať sám. A trvalo to len 3,5hod. :roll:

Nechcem polemizovať čo je správne a čo nie, ale aspoň k načrtnutiu zopár viet uvediem. Systém, ktorý je momentálne nastavený, je systém spravodlivý. Nič na ňom meniť nebudeme a ostane tak ako je. Jednoducho každý korčuliar, čo dokončí pretek, sa dostáva do bodovania bez ohľadu na to, koľký skončí. Tento systém je úplne fajn z ceľkového pohľadu, ale pre mňa osobne (ešte raz pre mňa!) je dosť skresľujúci. Uvediem prečo.
Ak som napríklad korčuliar, ktorý má dosť smolu v sezóne, ale zároveň mám na to aby som skončil v prvej päťdesiatke, tak človek, ktorý bežne skončí povedzme 136., ma preskočí jednoducho preto, že sa zúčastnil každých pretekov. Áno je to moja smola, je to spravodlivé blabla… to je jasné. Chcem tým povedať, že korčuliar ktorý bežne končí na spodných miestach, nemôže byť predsa mojim súperom, z ktorým by som mal počítať. Ale kto sú potom tí moji potenciálni súperi, ktorích potrebujem zdolať aby som aspoň raz skončil v top 50?

Ak sa pozriem na bodovaciu listinu SIP zistím, že je pre tento účel dosť neprehľadná. Už len pre samotný fakt, že je tam xy ľudí, ktorí majú 1b a teda je ťažké zistiť, kto v danom preteku bol 50,51… a ja chcem skončiť v top 50! A tu prichádza do úvahy moja tabuľka. Je v nej zahrnutý každý, čo skončil v prvej 50-tke a nie nižšie a bez rozdielu pohlavia. A to preto lebo som chcel vedieť koľko žien+mužov dokopy je predo mnou (a teda aj pred vami), z ktorými vždy musím počítať ak chcem byť v top 50.

Takto som došiel k prekvapivému číslu 154! Presne toľko ľudí sa dostalo do top 50 min. na jednom bodovacom preteku. Poradie v mojej tabulečke :) riadne zamiešalo poradím vzhľadom na to, že bodovanie bolo len pre tých ozaj top 50 mužov/žien. Zároveň je na nej krásne vidieť, kto naozaj patrí do ubertop 50 z celkového počtu korčuliarov a pretekov, čo ostatne preukázali body. V tabuľke sú ľudia čo majú rovnaký počet bodov a mali by teda skončiť na rovnakej pozícii, ale vzhľadom na fakt, že ja poháre nerozdávam a viac menej zisťujem poradia a počty, je to irelevantné.
Koniec-koncov pozrite si priloženú excelovskú tabuľku ;) dajú sa z nej spraviť rôzne závery.

Poradie SIP

1 Komentár

  1. Vlado hovorí:

    Upgrade! Ak ste si stihli stiahnuť verziu z facebooku (30.1.10), tak vedzte že som ju upgradol. Zoradil som všetkých podľa bodov a abecedne aby nevznikali hlúpe otázky ;) .

Napísať Komentár