Open source heat map

Majstrovstvá Sveta – Guarne

inline dráha

Hlavné dejisko pretekov

Dňa 20. – 30. Októbra 2010 sa v Kolumbii konali v poradí už 19. Majstrovstvá sveta v rýchlostnom inline korčuľovaní. Väčšina z Vás o tom možno nevedela, a tak si spravíme taký malý súhrn.

Na úvod spomeniem, že sa pôvodne mali majstrovstvá konať vo Venezuele, ale pre politické problémy (na začiatku roka 2010) sa nakoniec uskutočnili v susednej Kolumbii v meste Guarne.
Inline súťaží sa zúčastnilo 35 krajín. Spolu sa tam zúčastnilo 312 profesionálnych korčuliarov, z čoho v juniorskej kategórii bolo 65 dievčat a 89 chlapcov a v seniorskej súťaži bolo 59 žien a 99 mužov. Zo známych mien môžem spomenúť Andrés Muñoz, Joseph Mantia, Kalon Dobbin, Scott Arlidge a zo žien Alexandra Vivas, Nicole Begg, Erika Zanetti či Brigitte Méndez.

Pretekalo sa v tradičných kategóriach: šprint, eliminácia, bodovačka, maratón… veď to už poznáte. Spolu sa rozdalo 143 medailí 16. krajinám, pričom najviac ich mali v Kolumbii, USA a Kórei. Viac info na ich oficiálnej stránke. Jednotlivé preteky ste mohli sledovať aj v priamom prenose!

Samotný 42km Maratón sa konal v Rionegro a video z neho nájdete úplne dole.

No a na záver jedna otázočka. :P Viete kde sa budú konať Majstrovstvá sveta v inline budúci rok?

(4) Komentáre

 1. Martin hovorí:

  Aj jaj, toto je asi ťažká otázka, že sa sem nikto nehlási. Tak začnem tipovať… Čína? :)

 2. Vlado hovorí:

  V Číne boli minulý rok a to konkrétne v Hainingu. :D

 3. Jurko hovorí:

  zeby to bola Korea?

 4. Vlado hovorí:

  Fuuu Jurko je odborník… :roll: Presne tak, bude to Kórea.

Napísať Komentár