Open source heat map

Inline Trend v roku 2010

Tento článok som mal pripravený už dávnejšie, ale vzhľadom na to, že som menil viacero funkcií tejto stránky, tak som sa k nemu dostal až teraz.
Nebudem Vám už asi nič nové prezrádzať, keďže už máme tretí mesiac nového roku, ale pokúsim sa načrtnúť aké novinky by nám mohol priniesť rok 2010 na základe uplynulých udalostí. Berte to ako taký predpoklad. (Veď na konci roku uvidíme. ;) )

Ako všetci dobre vieme kolieska hýbu svetom. Inak tomu nebude ani v tomto roku 2010 a čoraz väčšia skupina ľudí bude vlastniť kolieskové korčule. V rôznych častiach Slovenska sa budujú inline dráhy alebo sa staršie cesty prerábajú na cyklochodníky, a tak sa korčuliari dostanú aj do viac zapadnutých oblastí. Tí ktorí už korčule vlastnia, vedia aká je to zábava a tak sa pri kúpe budú viac pozerať na pohodlie a použité materiály. Na začiatku je totiž ťažké vybrať si korčule, v ktorých nás nebude tlačiť noha.

Čoraz viac ľudí sa vie dobre korčuľovať a tak trend veľkých koliesok prenikne aj do niektorých základných fitness korčulí. Veľké kolieska sami o sebe neznamenajú vyššiu rýchlosť :) na to treba mať aj silu a agilitu. Veľké kolieska sa týkajú aj nás rýchlokorčuliarov. Čoraz viac z nás bude preferovať prechod zo 100mm na 110mm a zvlášť na high-lo frame tak ako plánujem ja. (Pozn. High-lo frame je nôž s 3x110mm a 1x100mm kolieskami vďaka čomu má ťažisko umiestnené v približne rovnakej výške ako majú nože so 100mm kolieskami.) Predsa len nie každému vyhovuje posun ťažiska na 110mm kolieskach.

Technika. Áno myslím že technika je práve to čo bude vládnuť roku 2010. Mať alebo resp. získať tú správnu techniku na dosiahnutie väčších výkonov bude “numero uno” pre každého korčuliara či rýchlokorčuliara.

Novinky v oblasti technológii budú presadzované, predpokladám, najmä u nižších modelov. Pre nás rýchlokorčuliarov už karbón vymysleli :) čo už.

Freeline

Freeline


Jednu novinku však budeme určite vídať. Zo zámoria k nám postupne prichádza novinka s názvom Freeline :) . Tieto kolieskové čudá sú vlastne dve plošiny s kolieskami v rade. Je to celkom funny/zábavná vec. Ostatne veď sám už na tom ako tak jazdím.

Ukážka z youtube (pozn. nie moja) ->

0 KomentárovMôžeš byť prvý kto zanechá komentár.

Napísať Komentár