Open source heat map

Inline trasy

...pridať mapu môže každý.

...pridať mapu môže každý.

Inlinemap.net je výborná stránka na hľadanie vhodných trás na korčuľovanie mimo vášho bydliska.  Nástroj ponúka jednoduché rozhranie (veď je požičané od uja googla), takže orientácia v ňom je veľmi jednoduchá. Stránka sa nezaoberá len čisto korčuliarskymi trasami ale môžete sa prepnúť aj na bežecké, cyklistické, motocyklové a lezecké trasy.

Interaktívnu mapu trás nájdete už aj u mňa zavesenú na stránke Mapa inline trás.

Ja sa budem teraz venovať inline trasám. Okrem toho, že si vo zvolenom  meste viete nájsť trasu ktorá Vám najviac vyhovuje, môžete si vybrať z rôznych kategórií vlastnosti ako sú povrch terénu či vhodnosť pre začiatočníka, rýchlokorčuliara alebo nočné trasy či dĺžka trasy. Nechýba ani možnosť výberu podľa popularity.  Pri výbere danej trasy vidíte okrem celkovej dĺžky v km aj pozdĺžny profil terénu. Pri preskúmavaní profilu vám mapa interaktívne ukáže, kde sa v pôdoryse nachádzate. Vybrať si tak náročnosť inline trasy je jednoduchšie.

Jednou z najzaujímavejších funkcií je možnosť pridať trasu do mapy bez nutnosti registrácie. Prídete tým však o možnosť editácie danej trasy. Do vami navrhovanej trasy môžte pridať aj tzv. body záujmu, čím viete prípadným korčuliarom ukazáť napr. kde leží bufet alebo servis atď. Taktiež môžte dať k trase popis, prečo by si mali vybrať práve tú vašu.

Ak sa rozhodnete registrovať, pribudne vám možnosť zápisu tréningových trás. Tie vám ukážu okrem najazdenej vzdialenosti po zadaní času aj priemernú rýchlosť. Vo svojom profile uvidíte aj celkový počet odjazdených km, času a prevýšenia.

Na Slovensku je tých máp vyznačených no povedzme ako “šafránu”, takže ak viete o nejakých vhodných trasách bolo by dobré ich tam pridať. Pomôžete tak s výberom nielen našim ale aj zahraničným korčuliarom.  V Bratislave som pár trás pridal, takže Dunajské inline trasy sú už spopularizované ;-) . www.inlinemap.net

Zopár ukážok vzhľadu.

Zobrazenie terénu

Zobrazenie terénu

Jednoducho klasika

Jednoducho klasika

Pohľad satelitu

Pohľad satelitu

OSM

OSM

OSM Cycle

OSM Cycle

1 Komentár

  1. jozef hovorí:

    Autor článku ospevuje stránku http://www.inlinemap.net až príliš. Ak sa na tie trasy pozriem detailnejšie, čo sa týka BA, zisťujem, že veľa trás vedie po komunikáciach pre auta. Z toho mi vychádza, že buď je naozaj niekto odvážny a tieto trasy korčuľuje po cestách, alebo po rozbitých cestičkách, alebo tieto trasy sú skôr pre cyklistov.

Napísať Komentár