Open source heat map

Chariot skates


Chariot skates je nový revolučný prototyp nových “wheels skates”. Má to byť taký mix medzi korčuľovaním a bicyklovaním. Ich výhodou je väčšia manévrovateľnosť vyššia stabilita a pohyb s nimi vyžaduje menej námahy. Ľahko prekonávajú nerovný terén, trávu alebo ich môžte vymeniť za bicykel bez sedadla a riadidiel.

Sú zložené z ľahkej karbónovej konštrukcie a majú ťažisko položené pod os kolesa, čo im umožňuje ľahšie manévrovať a pohyb pripomína niečo medzi lyžovaním a ľadovým korčuľovaním.

zdroj:www.chariotskates.com


zdroj:www.chariotskates.com

Čo však mňa zaujalo, bolo či sú rýchle alebo teda vhodné na rýchlokorčuľovanie. Odpoveď som našiel na ich stránke vo Faqu.

Tieto korčule neboli navrhnuté preto aby boli rýchlejšie, ale sú skôr určené pre také brázdenie, vychádzky a rekreačné korčuľovanie. Aj keď, podľa našich skúseností, sú rýchlejšie, ľahšie ovládateľné a plynulejšie ako klasické rekreačné korčule. Chariot skates plánuje v budúcnosti vyvinúť aj rýchlostné “wheel skates”, ale momentálne nie sú nijako zvlášť navrhnuté pre rýchlosť…

Takže zatiaľ mám smolu. Ale kto vie, možno z toho bude ďaľší zaujímavý šport ;) .
Ďalej ma zaujalo a určite nie len mňa, že ako sa na tom brzdí :P . Odpoveď je vo videu. Ale v podstate je to ľahké.

Takže ďalšia sranda je na svete a teraz si vyberte ;) . Ou ale jedna nevýhoda by tu bola a to vtedy keď dostanete defekt :D . AK máte nejaké ďaľšie otázky, pozrite si ich web a faq. www.chariotskates.com

(2) Komentáre

  1. Matúš hovorí:

    možem sa spýtať koľko takéto korčule stoja a kde sa dajú zohnat ??? dakujem za porozumenie .

  2. Vlado hovorí:

    Odpoveď je na ich stránke ;) . V preklade asi toľkoto: Korčule sú stále vo vývoji a používajú technológie ako majú odľahčené bicykle. Čiže cena sa bude odvíjať podľa toho. Približne by mali stáť okolo US$3,500 až US$8,000 čo znamená, že nebudú dostupné pre každého.

Napísať Komentár