Open source heat map

Lil České Budějovice


Posledný pred-prázdninový pretek v rámci Liglass Life Inline Tour sa konal v Českých Budějoviciach za krásneho slnečného počasia. Na štart sa nepostavilo zrovna najviac ľudí, čo je škoda, pretože trať na výstavisku je fakt super.

Čo nameralo GPS

Trať je zložená z dvoch “kruháčov” pričom jeden je malý, ale zato ideálny na vyprekladanie a druhý je veľký technicky náročný. Tieto boli spojené s rovinkami, ktorých jedinou nevýhodou bol výrazný hrb na vozovke. “Soudruzi z ČR asi někde udělali chybu”. Nič menej pokiaľ by ste nešli stredom, tak sa to celkom dalo. Asfalt bol jemne drsný, nebol práve najhladší, ale za to výborne držal stopu. Okruh mal cca 1200m, takže rýchlosti boli celkom slušné. Priemerná rýchlosť vyšla víťazovi 35,27km/h.

Štart na 10km

Osobne som so svojím výkonom veľmi spokojný. Na štarte som stál v tretej rade a chvíľu mi trvalo kým som sa prebojoval dopredu. Hold človek, čo stál predo mnou, vyštartoval príliš neskoro, ale to si nevyberiete. Hneď keď som mal možnosť som ho obišiel a už som sa len tlačil dopredu. Počas pretekov som sa dostal pomerne ľahko k prvej mega skupine, keďže sa na čele príliš často a príliš dlho ponúkali, kto bude ťahať. Zlom bol vždy na veľkom kruháči, kde sa vytvorili dva vlaky pričom ten na vonkajšej stope mal dosť veľkú nevýhodu. (Bol som tam ja :P ) Áno bol som tam, až kým som nepochopil, že “tudy cesta nevede”. Pri výjazde totiž nastala mela a bolo treba robiť kompromisy. Tam som sa dosť prepadol, ale nelenil som a snažil som sa stratu dobehnúť. Taktiež som pred sebou videl dosť zlý pád jedného pretekára v modrom, ale našťastie nič vážne.

Na malom kruhovom objazde


Čelo sa postupne trhalo a ja som si v mojom tempe prebíjal cestu k prvému vlaku. Z druhého vlaku som sa niekde v druhej polovici pretekov odtrhol a sám som si razil cestu vpred. Keď už sa zdalo, že som pri prvej skupine, tak zadný člen začal odpadávať. S ním a ešte s jedným odpadlíkom sme vytvorili trojicu, ktorá ale nebola príliš sebestačná, takže nás dobehol druhý vlak. Počas preteku mi tuhli nohy a dosť ma to štvalo, ale na príčinu som snáď už došiel. Záver je už obohraná pesnička… všetci ma prešprintovali, ale tentokrát som prišiel predposledný z vlaku. (Inak 27.) :D To je prvé zlepšenie… využil som chvíľkovú nepozornosť :D .

Víťazky na 21km: 1.Karabová 2.Žďárková 3.Nováková 4.Bakošová 5.Šodková


Víťazi na 21km:1.Suchý 2.Pravda 3.Adlt 4.Makalouš 5.Ščepka


Celkovo som spokojný, keďže som šiel aj vo vlaku, aj sám, aj som dosť potiahol, takže som bol primerane k svojej výkonnosti unavený a čas 36min na 21km je fajn.
Nakoľko bude cez prázdniny dosť dlhá pretekárska pauza, tak sa budem snažiť čo to zlepšiť vo svojom výkone a tiež dopíšem rozpracované články… no máte sa na čo tešiť korčuliari.

0 KomentárovMôžeš byť prvý kto zanechá komentár.

Napísať Komentár