Open source heat map

ČSOB Bratislava Marathon 2010

Víťazi ČSOB Bratislava Maratónu

Víťazi ČSOB Bratislava inline Maratónu na 21km


Dňa 28.3.10 sa konal jubilejný 5. ročník ČSOB Bratisalva maratónu, ktorého súčasťou boli aj preteky v inline (rozumej na kolieskových korčuliach :) ). Na štart sa postavilo cca 350 pretekárov z 8 štátov. Najväčším prekvapením, aspoň pre mňa, boli Taliani s klubu Vitamine & Co Ferrara World. (Odkiaľ sa tí Taliani dozvedeli, že my sa ideme korčuľovať, hmm.) Účasť bola podľa organizátorov vyššia ako minulý rok, takže o zápolenie a pády nebola núdza. Hlavne keď lákadlom bola výhra 335€ pre víťaza v mužskej i ženskej kategórii.

Zaznam z GPS

Čo zaznamenalo GPS

Trať viedla, tak ako minulý rok, cez Nový most po Panónskej až k ČOV po dva bufety pri Rusovciach a späť po hrádzi popod mosty až do sadu J. Kráľa, kde sa vyšlo na Starý most a šprintom do cieľa. Štart bol z môjho pohľadu vydarený a v mojom okolí som nezaznamenal žiadne vzrušujúce okamihy typu pád, tlačenka, oťukávačky nožov a iné vychytávky ;) . A nepočul som ani že by niekto padol v cieli.

Samotný pretek som si celkom dobre rozložil a dlho som bol aj vpredu, no to som ešte netušil, že pri ceste späť sa zastaví čas. Fakt vážne. Do doby otočenia som nemal ani najmenší šajn o tom čo nás čaká. Keď sme sa otáčali v Petržalke na hrádzi pri dvoch bufetoch a vyšli hore, niekto stihol pustiť vetrák. Čo vetrák, turbínu kua. Akože vietor silný nárazový a priamo proti nám dal zabrať každému. Čo Vám budem hovoriť, mne to aj čísla z nôh strhlo.

Inline korculiari

Skupinka korčuliarov


Vo vlaku v ktorom som bol, som ledva lapal dych a striedať sme sa ponúkali. Chalani nahodili také tempo, že ma to rovno odrovnalo a pri ďalšom striedaní, keď som sa mal zaradiť za vlak, mi jednoducho ušiel. Treba ale povedať, že tam mi aj psychika odišla a doslova som si povedal, že to môžem “jebať”. Chvíľu som ťahal sám, pričom som sa do sýta nadýchal studeného vzduchu, ale tak bojoval som. Postupne sme vytvorili skupinku o 3 jazdcoch, pričom nás stihol dobehnúť ďaľší vlak. Povedal by som moja záchrana :P . Konečne som sa mohol poriadne nadýchnuť resp. vydýchnuť a už to išlo. Opäť som začal ťahať vlak a vlastne od Apolla až na starý most som to celé potiahol. Na moste ma klasicky (ako aj minulý rok) všetci predbehli. Nevadí. Ja osobne som spokojný, aj keď ten vietor ma pekne prevetral :D .

Víťazky - Gratulujem!


V mužskej kategórii zvíťazili:1. Jakob Ulreich (AUT) 2. Nicola Canella (ITA) 3. Nejc Mavsar (SLO)
V ženskej kategórii: 1. Cinzia PONZETTI (ITA) 2. Renáta Karabová (SVK) 3. Jessica Wagner (AUT)

» Výsledky «

Začiatok sezóny v znamení 34 miesta je celkom do pohody a ak vezmem do úvahy hojnú zahraničnú účasť, tak som na tom dobre :) . Čo ale nie je až tak dobre, sú moje hrkajúce vŕzgajúce korčule. No ale už rozmýšľam nad novými. Uvidíme. Teším sa na ďaľší pretek, ktorý bude o dva týždne v Linzi.

1 Komentár

  1. Vlado hovorí:

    Všimnite si na mape GPS fialové, červené a žlté úseky. To sú miesta s max tepovkami. Okrem iného naznačujú kde som strašne makal (fialové úseky), kde som to dával to sú červené a kde som sa flákal to sú žlté. Mimo iné to krásne odráža miesta kde som bol na čele a makal (červené a fialové úseky). Kupríkladu Úsek A7 je fialový a to je miesto kde som stratil Dušana V. Presne tam som sa na to vyje..oné došli sily, chuť a tak. :/

Napísať Komentár