Open source heat map

Brnenská páľava

Ťahanie proti vetru a v horúčave..

Ťahanie proti vetru a v horúčave..

Super preteky, nádherné počasie, na oblohe ani mráčika, silný vietor, členitá trať, a samozrejme slnkom spálená koža. Tak aj takto sa dá opísať korčuliarsky pretek v Brne.

Už samotný štart sa mi celkom dobre podaril, veď som štartoval skoro od zadu, takže vyhovárať sa naň nemôžem. Vlastne tento krát sa nevyhovorím na nič, nakoľko sa mi išlo neskutočne super. Naštartoval som si také pohodové tempo a pomaly som sa zo zadu prebíjal vpred, až kým som neskončil v ideálnom vláčiku. No áno flákal som sa v ňom, ale keď mňe sa šlo tak super, tak som sa nechcel sundať (a tobôž nie kvôli stále napúchajúcej nohe :( ).

alternatíva na youtube

Trať bola veľmi pekná, a množstvo zákrut v s triedaní s rovinkami a prevýšeniami (lebo to kopce neboli a hovorte si čo chcete) boli ideálne pre môj “pohodový” štýl. Ale aby to nevyzeralo, že som sa pri tom nespotil tak to vôbec nie! Aj keď som bol v zadu mal som veru čo robiť. Predomnou spadli 3! pretekári. Teda nie mojou vinou :roll: ale najskôr vinou spár, ktorých bolo po trati viac než dosť. Sám som do jednej (našťastie malinkej) zabrdol a poviem vám, že vás to teda riadne rozhodí. Taktiež ma dostali odpadajúci/nevládni členovia vlaku. Ono sa to nezdá, ale keď idete s vlakom a zrazu tomu pred vami dochádzajú sily, tak máte čo robiť, aby ste ten vlak znovu chytili. Inak sa veľmi ľahko môže stať, že vás ten spomaľujúci “odpadlík” zabrzdí natoľko, že vám neostane nič iné iba sa s ním zviesť. Takto som vlak dobiehal asi 6 či 7 krát a bola že to fuška. (Inak jeden takýto prípad je vidieť aj na fotke v mojej galérii, čo zachytil Dušan. Č.185 a č.186 ten mrňavý -- ja, za lampou.)


Exhibícia i-riders.

Jou a musím sa pochváliť, že raz som ten vlak aj ťahal ;) (no kde to napísať čo?). Neviem v ktorom kole to teda bolo, ale keď ste v zadu, je ľahké sledovať celú situáciu a výkon vlaku (teda ak ešte vládzete, lebo na konci bývajú aj tí korčuliari, čo už len tak tak ťahajú). No a teda v tom momente som mal pocit, že tí na čele potrebujú vymeniť lebo sme začli spomaľovať. Aspoň som mal ten pocit. Tak som ich vymenil. Nasadil som si o dosť vyššie tempo, lebo som pred nami videl 3 jazdcov, ktorých sme pomaly dobiehali celú dobu. Až som ich všetkých dobehol, vysadil som a zaradil som sa na koniec a trochu “luftoval”.
Na konci som v špurte opäť pohorel, ale čo už. Pomaly si už na to tuším aj zvyknem kua :evil: . V cieli som skončil 32 teda 2min a 36s za prvým. Slušné, až na tú spálenú kožu (ani som sa kvôli tomu nevyspal :( ).

0 KomentárovMôžeš byť prvý kto zanechá komentár.

Napísať Komentár