Open source heat map

6. ročník ČSOB inline marathon

CSOB BA Marathon - Erdinger inline race

V Nedeľu 27.3.2011 sa v Bratislave konal tohtoročný prvý Slovenský korčuliarsky inline maratón pod názvom Erdinger inline race. Na štart sa postavilo vyše 300 korčuliarov z 11. krajín. Trať bola oproti minulým rokom upravená a skrátená. Išiel sa cca 17 km okruh, ktorý prechádzal cez dva mosty (Nový most a most Apollo) zo Starého mesta do Petržalky a späť.

CSOB BA Marathon 2011

Povrch trate bol dosť agresívny zo začiatku prepletený koľajnicami, kanálmi, neskôr výtlkmi a špárami, a našlo sa aj pár dosiek, ktoré bolo potrebné prekonať. V skratke by sme mohli povedať, že na 17km bol dosť členitý. Každého pretekára čakali aj malé prevýšenia (výstupy na most či nadjazd), ktoré dali zabrať viacerým korčuliarom. A aby to sťažovanie bolo kompletné, tak ani počasie nebolo najpriaznivejšie. Chladný vzduch, vlhkosť a mrholenie.

Prejdem ja radšej k môjmu samotnému výkonu. Začiatok sezóny = žiadne očakávania. Ale jeden cieľ som si predsa len nastavil a síce skončiť v prvej 20-tke prinajhoršom neklesnúť pod 40. Tu môžem len povedať, že cieľ splnený. Áno ja viem, všetkým sa po preteku sťažujem, ale ja už som raz taký. :roll: (A nie som sám!)

Štartoval som z 3. rady a štart sa celkom podaril. Prvé prekvapenie bolo pod Novým mostom, keď akýsi kovový kus železa mi strelil od niekoho korčule do nohy. (Tzv. stretnutie 3. druhu. :) ) Cesta na Nový most mi oproti minulým rokom prišla strašne rozbitá, ale možno to bolo kvôli tomu, že som šiel úplne vonkajším oblúkom.
Ešte na Novom moste sa začali skladať rôzne skupinky vláčikov. Ja som bol niekde na čele druhého. Postupne sme sa ale rozpadali a pár z nás sa dostalo až do prvého vlaku. Ten sa celú dobu udržal pokope. Ja som mal tú smolu, že som bol stále na jeho chvoste. Doslova 5m a nebolo tej vôle aby som sa dotiahol a udržal.

Pár krát som sa veru aj dotiahol a pripojil, ale určite to poznáte, keď už sa konečne pripojíte tak vlak zrýchli a zas ste tam kde ste boli. Vydržal som to takto celkom pekne dlho a vzdal som to pod Prístavným mostom, kde už jednoducho telo muselo spomaliť. Tep som mal stale 177 takže bolo na čase chytiť druhý dych. Ten som nabral pod mostom Apollo, kedy som uvažoval nad novou taktikou. Mal som v úmysle počkať na druhý vlak ale po preskúmaní svojej pozície, po druhom vlaku nebolo ani vidu ani slychu. Tak som si nastavil tempo a rytmus. To som ťahal pekne až na most Apollo. Čo Vám budem klamať, tam som sa otočil a keď som nikoho nevidel tak som sa na to.. a pekne pomaly som to vyšiel. :P Dole som sa zviezol ako na kolotočoch a v cieľovej rovinke som bol za snaživého. :D

Unavený som ešte aj dnes, aj keď to bude asi z roboty. No iné som chcel a síce, že aj keď sú v ceste ťažké chvíle, netreba to vzdávať ale treba zabojovať. Je to len začiatok sezóny, takže ak Vám to teraz nevyšlo tak to neznamená, že bude taká celá sezóna.

Záverom spomeniem, že na prvých troch miestach sa v mužskej kategórii umiestnili zahraniční korčuliari: 1. GRANDGIRAD Mathieu (AUT) 2. ULREICH Jakob (AUT) 3. MAVSAR Nejc (SLO)

Erdinger inline race - men

V ženskej kategórii už bodovali naše dievčatá: 1. KARABOVÁ Renáta (SVK) 2. BAKOŠOVÁ Barba (SVK) 3. ŠODKOVÁ Eva (CZE)

CSOB BA inline women

Prvou cenou bolo 300€ takže oplatí sa prísť aj na budúce.

Výsledky. (pdf 200KB)

(2) Komentáre

  1. Robo hovorí:

    No zase si to nevyhral? :-) Ale inak velky uspech pre klub v zenskej kategorii. Gratulujem.

Napísať Komentár