Open source heat map

3. ročník CIIO 2011

Pražská hala PVA Letňany tento rok privítala na 3. ročníku Czech inline indoor open (CIIO) rýchlokorčuliarov z 6. krajín. Preteky sa konali na 100m vymeranom okruhu v krytej hale. Celkovo bolo 15 kategórii, ktoré zahŕňali 2 kategórie fitness (pre všetky deti a dospelých), 8 juniorských a 5 seniorských kategórii speed. Súťažilo sa na rôznych dĺžkach od 50m – 3000m.

Slovensko malo na hlavnej súťaži tiež svoje malé zastúpenie a v Seniorskej kategórii sme obsadili 3. miesto zásluhou Petra A. z klubu i-riders.

V Prahe na Letnej sa tento víkend konali preteky, o ktorých asi len málo z vás počulo – halové preteky na krátkom (100m) okruhu. Je to podľa mňa veľmi špecifický pretek, na extrémne ťažkom, veľmi hladkom a šmykľavom povrchu, kde viacero jazdcov vystriedalo niekoľko sád koliesok a aj tak to stále všetkým podklzovalo, a asi aj preto sa na ňom zúčastňuje veľmi málo dobrých jazdcov v kategórii speed s troma disciplínami na 500 m, 1000 m a 3000 m bodovací pretek.
Bola aj kategória fitness, kde boli oveľa kratšie vzdialenosti, no tiež to nebolo ľahké a aj medzi týmito amatérskymi jazdcami boli takí, ktorí mali problém sa udržať v zákrutách, aj keď samozrejme išlo sa tam oveľa pomalšie.

Peter A.

5. miesto obsadil Dušan C. tak isto z klubu i-riders, treba však povedať, že pre Dušana to bol prvý pretek podobného druhu.

V skratke skúsim opísať moju účasť na pretekoch. V sobotu 19. februára doobeda sme dorazili v zostave ja, Peťo, Monika, Ľubo do areálu Pražského výstaviska v Letňanoch, miesta konania pretekov Czech Inline Indoor Open 2011. Po úspešnej registrácií sme boli zvedaví na podmienky a halu v ktorej sa bude pretek konať. Účasť bola pomerne vysoká, sily si prišli zmerať na 100 m okruhu nielen profesionálni pretekári, ale aj amatérsky korculiari všetkých vekových kategorií, od tých skôr narodených, až po malé detičky, na ktoré bolo treba všade naokolo dávať pozor. Po odjazdení juniorských jazcov a dlhšom čakaní sme sa dostali na štart prvého preteku mužov na 1500 m. Po mojom úspešnom odštartovaní, rozbehnutí a prejdení zákruty v plnej rýchlosti sa moje plány na možné dobré umiesnenie náhle rozplynuli a očakávania vystriedal boj o udržanie sa na mimoriadne klzkom a hladkom povrchu. Napriek tomu že hala bola z časti vykurovaná, teplota betónu na zemi bola na bode mrazu, čo prospelo hlavne jazcom vyznávajúcim prejazd zákrut driftom. V podobnom duchu „získavania skúseností“ sa odvíjali aj moje ďaľšie štarty na 500 a 3000 m. Peťovi sa darilo o niečo lepšie. Aj napriek tomu, ze sa obcas o kolo pozabudol a bolavemu palcu na ruke si dokázal udržať celkovo 3 miesto. Ľubovi sa tiež celkom darilo a stihol ešte aj fitnesákom ukázať ako sa ma správne korčulovať. V kategorii fitness skoncil na 2. mieste. Dlhšie prestávky medzi jednotlivými pretekmi a poruchy časomiery spôsobili posunutie ukončenia pretekov. A z povodne naplánovaného odchodu o 19:00 sme sa vydali na cestu domov až o 23:00.

Dusan C.

V kategórii fitness zabojoval Lubo D., ktorý síce jazdieval ako rýchlokorčuliar, ale v posledných rokoch sa najviac venuje Freestyle, no a výkon zakončil super 2. miestom.

Jazdil som v kategorii fitnes: šmýkalo sa pri silnejšom zábere – ale povrch bol sám o sebe rýchly – išlo sa výborne a posledná jazda bola presne podľa mojich predstáv. :) Jasne, vo fitness kategórii sa stretli moje freestyle korčule vs Bont Vaypor napríklad :) . Matej Krupka na tých jeho neznačkových zajazdil cekom s prehľadom.

Ako povedal chalan z Košíc: “zatiaľ najlepší výsledok je vo fitnes kategórii pre SR” :-D ale nakoniec to zachránil Peťo, keď zajazdil tak ako chcel. :)

Akcia bola super: veeelmi veľa detí – čo je super. Svk malo mizerné zastúpenie… iriders a Casovia a Trnavsky od RK inline x-tech team.

Lubo D.

Hlavnú kategóriu Senior Men vyhral Matej Krupka BZK Praha, a z Women Eva Šodková LYKO Prachatice .

Výsledky sú už na oficiálnej stránke CIIO.

1 Komentár

  1. slv hovorí:

    100m trat lebo sa jazdilo podla usa pravidiel… na zaciatku si zavolali zastupcov teamov kde este raz zopakovali pravidla

Napísať Komentár