Open source heat map

Nový hardware – prvé dojmy


Ahojte. Tak ako máte možnosť vidieť, investoval som do nových rýchlostných korčúľ a v tomto krátkom článku vám zhrniem svoje prvé dojmy z podvozku ;) . O výbere topánok budem písať samostatný článok, takže sledujte môj korčuliarsky blog!

Topánke teda nebudem venovať príliž veľkú pozornosť, no aj napriek tomu si niečo povieme. Na topánke mám možnosť nastaviť nôž do 9. polôh vpredu aj v zadu. A to je teda dosť veľa kombinácii na to, aby som správne nôž nastavil. Inak hotová alchýmia :) .
Okrem nových topánok je teda nový aj nôž a kolieska a už chýbajú iba ložiská. Nôž je v kombinácii 3×110 a 1x100mm zn. Pilot. Kolieská sú Atomy v tvrdostiach 86A a 85A, ktoré som si nechal namiešať od stepných kôz ;) .

Ľavá topánka to už v Ostrave schytala naplno :(


No ale k samotným dojmom. Nôž je určite tvrdší ako som mal doteraz Fly od Rollerbladu. Jeho výška ma však vôbec neprekvapila (čakal som totiž o niečo vyšší postoj ako keď som prechádzal z 5×84 na 4×100) a je to IMHO to isté v porovnaní zo 100-kami. Rozmer je oproti 4×100 o málo väčší a ťah do strany je silnejší, ráznejší a dúfam, že s ním dosiahnem väčšiu rýchlosť. Na druhej strane s tým ale nesúhlasia moje nohy, ktoré pištia že až mám svalovicu :) . Nôž samotný má dosť veľký rozsah nastavenia do strán, čiže po prvých dvoch jazdách som viac menej hľadal správny postoj. Najprv som mal pocit, že mi krúti špičku nohy a potom mi zas padala päta dnu. No ale už som problémy odstránil.

Kolieska sú vám zvláštna vec. Čakal som od nich nejaké niečo, ale nič také sa nedialo. V skratke dostanete od nich presne to čo chcete. Ak to porovnám s Matterami, tak tie vám ako bonus dajú lepšiu odrazivosť. Preto z nich mám taký dobrý pocit. MPC sa mi zas snažia dať všetky možné bonusy čo zrovna nechcem a miesto toho aby mi pomáhali, mám v nich pocit, že ma spomaľujú. No a tieto Atomy mi žiadny bonus nedajú a slúžia ako spoľahlivý robot. Koľko sily do nich vložím toľko aj prenesú. Ak prestanem šlapať, poslúchnu a ja spomaľujem…
Čo kolieska nemajú rady sú hrbole. Mám tu kúsok pred domom pupákový chodník a prechod cez neho bolo výraznejšie cítiť. Čiže odozva od asfaltu je dosť silná a trochu mi to prekážalo. V podstate sú to také zlaté stredné kolieska niečo medzi MPC a Matter.

Toto multi kombo má však jednu zvláštnu vec a síce, že vás to núti stále šliapať. Proste ak som spomalil, tak tie korčule si jednoducho pýtali rýchlosť, akurát že s tým nesúhlasili zas moje plúca, ktoré kričali že majú málo kyslíka. :D

(2) Komentáre

  1. Peter hovorí:

    vedel som ze sa kolieska lisia tvrdostou a priemerom … ale ze je to aj o znacke, to ma dostalo :D

Napísať Komentár