Open source heat map

Senecká korčula 4. ročník – výsledky

Tohto roku sa na Senecej korčuli zúčastnilo takmer 200 korčuliarov. Akcia sa konala 12.5.2012. Pre neznalých pirpomínam, že Senecká korčuľa je akcia pre celú rodinu, deti, dospelých, mladých a najmladších, rýchlych aj pomalých. Popri preteku mali diváci možnosť vidieť aj RC modely lietadiel, ktoré tam prezentovali z RC klubu Senec.


Trať bola rozdelená pre tri kategórie: pre najmenších štartová rovinka, pre juniorov 500m okruh, a pre ostatných cca 7km trať pri slnečných jazerách. Korčuliari boli odštartovaní po 15s intervaloch. Trať je totiž špecifická tým, že je úzka, čo samozrejme ovplyvňuje predbiehanie a aj zaberanie. Víťazi boli vyhlasovaní v 13. kategóriach. Od predškolákov cez juniorov a dospelých, až po seniorov a rodičov s kočíkom.

Tento rok sa opäť na preteku ukázali aj rýchlokorčuliari s klubu i-riders. Tí nedali bežným korčuliarom žiadnu šancu a s prehľadom vyhrali prvé tri miesta v mužskej-dospeláckej kategórii. Svojou účasťou nepotešili ostatných účastníkov a ani organizátorov. Najrýchlejší Petere Ambrus dosiahol čas 12min 10s s vyše minútovým náskokom pred druhým. Najrýchlejšie dievča Danka Hrčková prišla do cieľa s časom 15min 34s s náskokom pred druhou takmer 3min. Svoj minuloročný čas tak zlepšila o 2min. Preteky ako každoročne usporiadal klub KDH a tento rok odovzdával ceny predseda Ján Fígeľ osobne. Všetkým víťazom gratulujem.
Senecka korcula - vitazi
Senecka korcula - vitazky

Špecialitou týchto pretekov sú rodičia s kočíkom. Táto kategória sa na týchto pretekoch stala populárnou a tieto preteky vyhral Jozef Tondra s časom takmer identickým ako minulý rok 22min 36s.
korculiar s kocikom

Fotky z akcii nájdete v galérii
Celkové Výsledky. ;)

(2) Komentáre

  1. MILOS hovorí:

    Dobry den prajem-Menovana trat v Senci je aka je.To znamena ze kto si chce naozaj dobre zajazdit absolutne neodporucam.Je to skor pre korculiarov ktori sa ucia ale aj tak povrch je dost zly a potom jazdite vlastne v objekte kde byvaju ludia a jazdia tam auta cyklo a moto a je to dost nebezbecne.Suma sumarum neodporucam.

  2. Robert hovorí:

    Miloš, aj Paris – Roubaix sa jazdi po dlažobných kockách, čo nie práve najvhodnejšie pre bicykle, ale je to jeden z najväčších pretekov …..

Napísať Komentár