Open source heat map

Zrazil ma maratón

Kolóna na hrádzi. Fotka z szupermarathon.hu

Kolóna na hrádzi. Fotka z szupermarathon.hu

Každé ráno keď je pekne, sa vyberiem do práce na korčuliach. Náladu som mal od rána dosť ponurú a ani šliapať sa mi nechcelo. No toto všetko sa zmenilo v momente keď som vybehol z podchodu na hrádzu.

Najprv ma prekvapil vláčik asi tak 10 korčuliarov. Nepoznal som ani jediného z nich a podvedome si hovorím “..fúha už tak skoro ráno tu niekto trénuje?” Ale  nijako zvláštne ma to nezaskočilo a tak si vravím “dobre, už keď som na hrádzi, rozpálim to čo najrýchlejšie po  most”.  Hneď v prvej ľahšej zákrute som ale stretol druhý vláčik korčuliarov. To už mi myšlienky prúdili o čosi rýchlejšie a zapojilo sa aj myslenie :roll: . Vravím si že “jeden vlak budiš, ale druhý?” Pozerám na nich, oni na mňa a zrazu :idea: mi došlo že “kua oni majú čísla” hmmm niečo sa deje. Konečne som vybehol zo zákruty kde mi výhľad nezakrývali stromy a celé obrovské pole maratóncov bežcov, korčuliarov, cyklistov, handbikerov sa na mňa vyrútilo. A ja v rýchlosti si to medzi nimi kľučkujem. Dvaja maratónci na mňa kričia “Heeeej,  opačne!” Ale vravím si “čo opačne, idem do roboty a meškám”. Keď celé to pole davu ľudí už poriadne zhustlo že ani uhýbať nebolo kam, a to som šliapal fakt rýchlo , ako obvykle, tak som konečne uvidel organizátorov na kraji pri ceste ako sa hrádza rozdvojuje k ekonomickej univerzite. Pristavil som sa a pýtam sa: “Čo sa to tu dnes deje? Čo je to za akciu?!” “No dnes je SUPERMARATÓN” oznamuje mi slečna od pohárikov. “Hmmm no pekne a ako sa ja mám teraz dostať na prístavny most! Ako dlho tadeto asi ešte pôjdu?!”  Starší pán  od organizátorov mi vraví: “No buď pôjdeš popri ceste alebo treba ešte asi tak pol hodinu počkať kým to celé prejde”. “Pol hodinu? Tak to nemôžem, to už musím byť v práci”. Kua nič iné mi teda neostávalo iba ísť po tej hnusnej, rozkopanej, hrboľatej ceste čo vedie  k univerzite.

Pod most som došiel asi za 15min. čo obyčajne stíham za polovičný čas (samozrejme po hrádzi a nie po tomto chodníku). Pod mostom ešte stále bežali maratónci tak som si na nich povzbudivo zahulákal ;) aby sa neflákali. Keď sa konečne vytvorilo menšie okno tak som vybehol na most a pokračoval v ceste. Čo vám na záver môžem povedať je, že keď na mňa kričali aby som šiel opačne, no nemať ruksak na chrbte, tak to asi otočím (aspoň po hranice). Nálada sa mi v ten moment ako som ich tam uvidel tak otočila, že celý deň až do večera som myslel na to, že budúci rok sa asi prihlásim :roll: .

0 KomentárovMôžeš byť prvý kto zanechá komentár.

Napísať Komentár