Open source heat map

Inline víkend – Galanta a Prešov


V Sobotu a Nedeľu (11.9 a 12.9) som mal na pláne dva celkom odlišné preteky. V Galante sa konal pretek na 7.7 km, čiže viac-menej šprintérska záležitosť a v Prešove sa konali Majstrovstvá Slovenska v inline maratóne, čiže plných 42km.


O Galante len stručne. Treba povedať, že organizátor spravil celkom pekný prešľap, keď 2 dni pred začiatkom vyvesil na web dátum pretekov. Nuž ale s tým nič nenarobíme a tak bola účasť fakt “hojná”. Vlastne nebyť Bratislavy tak by to mohli zabaliť. No aby som to zbytočne nenaťahoval skončil som na stupni víťazov na 3.mieste.

Víťazi v Galante

Majstrovstvá Slovenska v inline korčuľovaní v Prešove už však bola iná káva. Pretek bol celkom dobre zorganizovaný až na to vyhlasovanie výsledkov.

Záznam z Polaru

No ale pekne poporiadku. Trať bola celkom zaujímavá keď na jej koncoch bolo prevýšenie a vlastne bol to taký žľab, pričom štart bol na jej dne. Celkovo sme odjazdili 21 kôl, ktoré merali 2000m. Na jednom konci bola aj technická obrátka okolo kuželíkov, takže to nebolo monotónne ako sme zvyknutí zo seriálu Life inline. Okrem hlavného 42km štartu mužov a žien, štartovali aj rekreační korčuliari a deti.

Trochu ma (a asi nie len mňa) mrzí účasť našich pretekárov. V ten istý deň sa totiž konal aj závod v Plzni. Celkom nechápem prečo sa rozhodli podporovať cudzie akcie namiesto domácich :( . Akože keby boli majstrovstvá v Rakúsku či Česku verte tomu, že ani jeden Rakúšan či Čech by neprišiel na Slovensko, ale podporovali by svoj vlastný domáci pretek. Hovorte si čo chcete ale nabudúce takýmto tempom na Slovensku nebude nič. Je to vaše rozhodnutie aj keď nesprávne. Slová že zbieram body nie sú na mieste ak Vám nejde o stupeň víťazov…

Obrátka


Na štart som sa postavil do zadnej línie keďže mi nebolo moc valne. Štart sa však musel opakovať aj keď teda som nezaregistroval, že prečo. Po štarte sa vytvoril jeden celkom pekne dlhý vláčik a na prvej obrátke som už bol na čele a viedol pelotón ;) . Pole sa začalo trhať v druhom kole, kde sa vytvorili prvé skupiny. Ja som zostal v druhej z ktorej nakoniec zostali len dvaja. Ja a Miro S. Spolu sme to dotiahli až do cieľa. Pred sebou sme mali stále skupinku prvých piatich a čakali kedy kto odpadne. Najpravdepodobnejšie mal odpadnúť Ondrej ale nestalo sa tak a prvú skupinu vždy dobehol. Tento úkaz odpadnutia a dobehnutia sa opakoval neustále. Aj my sme sa jednu chvíľu približovali alebo vzďaľovali. Počas preteku ma strašne jedoval jazyk na korčuli, ktorý mi neustále zaliezal až mi nakoniec vydral kožu a pekne ma to 3 kolá pred koncom pálilo.

Víťazi

Víťazky


Víťazstvo obhájil minuloročný víťaz Jaro z nášho tímu inlineBSS za čo mu Gratulujem a prajem ešte veľa síl do bojov. ;)
Ja som do cieľa prišiel v čase 1h:24m:38s na veľmi peknom 6. mieste. Samozrejme že som veľmi spokojný :P dobre mi dopadol čas a aj umiestnenie je super. Už len dúfam, že do budúcnosti sa na našom preteku ukáže viac slovenských pretekárov.

0 KomentárovMôžeš byť prvý kto zanechá komentár.

Napísať Komentár