Open source heat map

WIC Ostrava 2011

WIC Ostrava 2011
V Sobotu 18.6.2011 sa v Ostrave konalo 5. kolo svetového pohára. Na štart sa postavilo vyše 1500 pretekárov rôznych vekových skupín a národností. Zo svetovej špičky to boli Widmer, Michael, Iten, Santamaria… a zo ženskej časti Begg, Chouleysko, Karabova, Novotna.

Trať v Ostrave-Porube nie je príliš členitá, zato na jednom jej konci čaká pretekárov členité stúpanie. Tento koniec bol pre viacerých pretekárov tzv. bodom zlomu, kedy tento “stupák” pretekári museli vybehnúť 11x. Trať mala spolu 33km pričom jedno kolo meralo 3050m. Počasie bolo oblačné a jediné zaujímavé momenty prinieslo do ženskej súťaže, kedy na trať trochu spŕchlo.


V mužskej časti hlavného závodu sa rozhodovalo v polovici preteku kedy v 5. kole zaútočil Achermann zo Swiss-Skate-Teamu. Náskok 20s mu však dlho nevydržal a v 8. kole ho predbehol kolega Widmer, ktorý nakoniec prišiel do cieľa s náskokom 51s pred druhým Michaelom z X-Tech place. V ženskej časti sa pole rozdelilo už v druhom kole. V závere sa o víťazstvo rozhodovalo v špurte medzi aktuálne vedúcou jazdkyňou svetového pohára Nicole Begg a olympioničkou Kateřinou Novotnou. Z tohto napínavého súboja vyšla víťazne Nicole Begg, kedy si na rovinke lepšie rozložila sily.

WIC Ostrava 2011

Najlepší Slováci na tomto závode boli Renáta Karabová z teamu IDEEprint EOSKATES, ktorá prišla do cieľa ako 4. a Jaromír Ščepka z teamu inlineBSS, ktorý skončil nakoniec 21.

Mojím cieľom na týchto pretekoch bolo nespadnúť, ako sa mi to podarilo v predošlých dvoch ročníkoch, kedy som sa prvý krát doslova zabodol do plotu, alebo keď minulý rok lialo, tak som otestoval obe zákruty pravým kolenom.
WIC OStrava 2011 na 10km
Už od samotného štartu som sa pretláčal dopredu, ale vzhľadom na masu pretekárov mi to trvalo dve kolá kým som sa pretlačil na akú-takú pozíciu. Nakoniec som sa teda ocitol v treťom(možno až štvrtom) vlaku, ktorý bol vlastne hlavným poľom. Vyše polovicu závodu tak v tomto vlaku súperilo vyše 20 pretekárov. Osobne na takúto masu ľudí nie som moc zvyknutý a tak som sa raz pokúsil aj o únik. Ku podivu cesta do kopca mi vždy vyšla a na jej vrchole som mal celkom slušný náskok, no na druhej strane cesta z kopca mi samému išla pomalšie ako vlaku, a tak už za veľkým kruhovým objazdom pri občerstvovačke ma skupina dobehla. Ďaľší únik som zvolil až v poslednom kole ale opäť ma pole zhltlo pri ceste z kopca. Nakoniec som tak ostal vo vlaku a rozhodovalo sa až v cieľovej rovinke. Keďže na toto nie som práve najlepší, tak som sa do toho nehnal hneď od poslednej zákruty ako väčšina súperov, a tak mi pri nájazde do cieľa ostalo dosť síl aby som polovicu z nich obehol. Do cieľa som tak prišiel na slušnom 42. mieste.

1. Widmer 2. Michael 3.Iten 4. Moreno 5.Santamaria 6.Bastidas 7.Suchý

1. Begg 2.Novotná 3.Chouleysko 4.Karabová 5.Fituch

Vlado z teamu inlineBSS. :)

0 KomentárovMôžeš byť prvý kto zanechá komentár.

Napísať Komentár