Open source heat map

Podvihorlatský Inline Maratón 2011

V Sobotu 30.4.2011 sa v Michalovciach konal 6. ročník Podvihorlatského maratónu na 42km. Tento rok sa spolu zúčastnilo 75 korčuliarov. Keď píšem 42km tak to nie je tak celkom aktuálna hodnota, moje GPS v cieli ukázalo 40,3km. Trať viedla členitým terénom okolo Zemplínskej šíravy a treba povedať, že napriek nepriaznivej predpovedi, počasie vyšlo na výbornú.

Podvihorlatsky maraton 2011

Na starte

Na štart som sa postavil, no veru ani neviem kde, niekde na ľavej strane viac vzadu. Mojim cieľom bolo zúčastniť sa a bez zranenia prísť do cieľa. (Pre tých čo nevedia, tak to kvôli mojim narazeným rebrám po nedávnej zrážke s autom.) Dopredu som mal jasne stanovené krotké-mierne tempo. K tomuto mi pomohlo hneď niekoľko faktov. Po prvé som využíval hnaciu silu jedincov predo mnou, vďaka čomu som sa postupne prebojoval až kdesi dopredu. No a potom vláčik v ktorom som nakoniec ostal, bol dosť lenivý, keďže nikto nechcel poriadne ťahať. Čo mne samozrejme vyhovovalo.

No nemyslite si, že som bol večne vzadu, viac krát som sa na čele prestriedal a jeden krát som dokonca niekde za 30km ušiel celej skupine. To že som ušiel som si všimol ale až trochu neskôr. Mám za to že ich spomalil jeden z tých tiahlych kopcov.
Trať ako som už písal bola zaujímavá z množstvom nečakaných prekážok v podobe dier na ceste. (Typické pre slovenské cesty. :roll: ) Do cieľa sa dostali všetci pretekári pričom najrýchlejší bol tento rok Lukáš Trnavský s rekordným časom 01:10:42.6. V ženskej kategórii bola najrýchlejšia Renáta Karabová s časom 01:13:22.0 a obom gratulujem.

Moje umiestnenie bolo 22. z časom 01:18:36.7 v cieli som síce “pindal” od bolesti, ale stálo to za to a s výsledkom som spokojný. :)
Tento rok bude pretekov dosť málo, keďže aj LifeInline okresalo preteky, tak treba využiť čo najviac príležitosti.
Výsledky z Michaloviec

0 KomentárovMôžeš byť prvý kto zanechá komentár.

Napísať Komentár