Open source heat map

Inline polmaratón Rajec 2010

Inline polmaratón Rajec 2010

Dňa 14.8.2010 sa konal v Rajci 6. ročník inline polmaratónu. Počasie vyšlo aj napriek nepriaznivej predpovedi a upršanej noci. Tento pretek (pre tých ktorí nevedia) je charakteristický tým, že sa ide do vrchu na celej dĺžke trati. Prevýšenie je 200m a ide sa z Rajca do Čičman.

Tento rok bola trať náročná, keďže bolo po daždi. Časť Fačkov až po odbočku na Čičmany, bola pekne suchá a tá druhá vlhká a miestami kompletne mokrá. Bolo teda dôležité rozhodnúť sa pre správnu voľbu koliesok. Ja sám som zvolil 100-ky do vrchu s tým rizikom, že na vodu neboli vôbec vhodné. Prvý vážnejší šmyk som chytil po mestskom okruhu hneď pred diváckou kulisou pred štartom. Nebol som jediný a na tom mieste boli aj pády. Ja som to ustál ale už vtedy som vedel, že ak príde tá mokrá lesná časť tak som skončil.

Celú dobu som bol v prvom vlaku kde bolo cca 20 ľudí. Pomerne dlhú dobu sa na čele taktizovalo a tempo bolo 2min na km. Je to dosť pomalé tempo a keď porovnám tepy z minulého roku kde som mal max 190 a teraz max 178 tak je jasne vidieť, že som sa flákal. A nie len tepy o tom nasvedčujú ale aj fakt, že som sa na čele vláčiku objavil nejeden krát. Aj posledné 2 či 3 km som ťahal až po ten nechutný mokrý blatový úsek kde som nemal šancu, hoc som sa snažil. Nevadí, v konečnom dôsledku by ma pred cieľom aj tak šprintéri obehli. Takto som došiel do cieľa v celkom uvoľnenom tempe na peknom 14-tom mieste. S časom nie som moc spokojný, ale nemohol som vedieť, že na čele sa bude toľko taktizovať.

Čo by som ešte na záver spomenul je ten môj nešťastný jazyk na korčuli, ktorý mi doslova zliezol na ľavú vnútornú stranu a bránil mi vyrovnať nohu v členku. Najviac som to cítil na šmykľavých miestach, kde ma kvôli tomu bolela noha. Budem s tým musieť niečo spraviť, lebo sa mi to deje už skoro tri týždne aj na tréningoch.

Víťazky. Gratulujem!

Víťazi. Gratulujem!

A na záver trošku citátu komentátora: :)

6 polmaratóncov! 6 polmaratóncov sme previezli sanitkami do nemocníc. Viete si predstaviť aký to je počet?! To je strašné číslo! 6 polmaratóncov skolabovalo a bolo nútených ísť do nemocnice. Dokonca sme museli prizvať 3. sanitku. 6 polmaratóncov podcenilo to teplo tie náročné podmienky a pitný režim. 6 polmaratóncov a ani jeden maratónec. Áno ani jeden maratónec nemal menší problém ale 6 polmaratóncov. To je stašný počet, to sme tu ešte nezažili!…

K tomu len dodám, že preteky do vrchu v tom teple naozaj nie je výzva pre netrénovaných neskúsených ľudí. Podceniť alebo preceniť svoje schopnosti by ste naozaj nemali a radšej sa náročným behom vyhnite a na začiatok zvoľte niečo kratšie. Je hlúposť začínať resp. končiť svoju polmaratónsku kariéru takto. A to sa týka aj korčuliarov nie len bežcov.

P.S: Fotky nájdete tentokrát len na facebooku keďže ich bolo málo.

0 KomentárovMôžeš byť prvý kto zanechá komentár.

Napísať Komentár