Open source heat map

Nové technológie K2 korčúľ

Korčule K2 ako také majú svoje špecifiká. Spolu s Rollerblade sa už niekoľko rokov držia na tej najvyššie úrovni čo sa fitness korčúľ týka. Narozdiel od ostatných značiek do sveta tréningových korčúľ aj tento rok uviedli zaujimavú novinku, ktorá sa javí ako reálne fungujúca. To, že novinka pôsobí reálne je pomerne podstatné, pretože niekedy to žiaľ niektoré značky riadne prestrelia a vymýšľajú rôzne kozmické vylepšenia. :-)

Zhrňme si teda najprv čím sú kolieskové  korčule K2 typické. V prvom rade sa jedná o veľmi kvalitnú a overenú triedu korčúľ X-Trainning. Jedná sa o kvalitné korčule, ktorú sú ideálne pre mierne pokročilých a pokročilých korčuliarov. V uplynulých rokoch túto triedu reprezentovali modely K2 Celena a K2 Mach v tejto sezóne ju budú reprezentovať modely K2 Vo2 Max.

Typickým prvkom je topánka K2 Soft Boot. K2 ju má patentovanú a podľa toho čo vraví K2 a taktiež ľudia, ktorý v nej korčuľujú, je extra pohodlná. Výhodou pri dámskych modeloch je fakt, že majú špecifický tvar, ktorý je prispôsobený dámskej nohe. Je tým pádom odbúraný problém príliš širokých unisex dámskych topánok, ktorý sa vyskytuje pri iných značkách.

Kvalitný rám VO2 je potom taktiež samozrejmosťou. Jeho dostatočná dĺžka ťa podrží pri tréningu aj vo vyššej rýchlosti a zároveň výborne zabezpečuje prenos energie.

Revolučná novinka pri modeloch K2 VO2 Max spočíva v unikátnom vetraní vortech. Jeho úlohou je udržať tvoje nohy v pohodlí a bez akéhokoľvek potu. Pracuje vďaka perforovanej vložke, ktorá pot odvádza do spodnej časti podrážky, ktorá nasáva vzduch z prednej strany korčúľ. Odvetraný vzduch vychádza zo zadných výduchov. Ďalší čerstvý vzduch je do topánky nasávaný z bočnej časti korčule.

K2 Vortech

 

Na nasledujúcom obrázku sa nachádza perforovaná vložká a bočné odvetranie:

Vložka a bočné vetranie

 

Takto vyzerá podrážka korčule s vetracími otvormi:

podrážka vortech

Ďalšou novinkou v tejto triede je taktiež tvarovateľnosť topánky teplom. K2 ju nazýva Ultralon, ale zatiaľ k dispozícii nie sú žiadne ďalšie informácie.
Ťažiskové modely K2 budú K2 Vo2 Max 90 M – pánsky model s 90mm kolieskami a K2 Vo2 Max 90 W – dámsky model s 90mm kolieskami. O triedu vyššie je potom ešte K2 VO2 Max 100 BOA, ten je dostupný len vo variante s Boa zaťahovaním (na koliesko). Lacnejšia varianta bez BOA zaťahovania je žiaľ určená len pre americký trh. Všetky K2 modely nájdete na korcule.com aj na tomto linku. 

VO2_Max_100_Boa k2-vo2-max-90-w k2-vo2-max-90-m

0 KomentárovMôžeš byť prvý kto zanechá komentár.

Napísať Komentár