Open source heat map

Senecká korčula 3. ročník – výsledky

Senecká korčuľa je akcia pre celú rodinu, deti, dospelých, mladých a najmladších, rýchlych aj pomalých. Tento rok sa uskutočnila 14.5.11 za vynikajúceho počasia. Celkový počet účastníkov akcie odhadujem na vyše 160 korčuliarov.


Trať bola rozdelená pre tri kategórie: pre najmenších štartová rovinka, pre juniorov 400m okruh, a pre ostatných cca 7km trať pri slnečných jazerách. Korčuliari boli odštartovaní po 15s intervaloch. Trať je totiž špecifická tým, že je úzka, čo samozrejme ovplyvňuje predbiehanie a aj zaberanie. Preto sa na týchto pretekoch nezúčastňujú rýchlokorčuliari, a tak majú šancu vyhrať všetci ostatní. Víťazi boli vyhlasovaní v 11. kategóriach. Od predškolákov cez juniorov a dospelých až po seniorov a rodičov s kočíkom. Podujatie by sa nekonalo bez podpory sponzora, ktorý bol v tomto prípade Whirlpool.

Hlavné preteky s najlepším časom vyhral Michal Mikulka z klubu i-riders, pre ktorého to bol druhý rýchlostný pretek v začínajúcej kariére. Do cieľa prišiel s časom 15min a 05s s náskokom pred druhým – 1:30 min. Najlepšie dievča Danka Hrčková prišla do cieľa s časom 17min 21s s náskokom 18s pred druhou. Všetkým víťazom gratulujem.

Na pretekoch sa objavil aj jeden známy korčuliar, ktorého môžete stretnúť snáď na každej korčuliarskej akcii. Je to starší pán Michal Ingeli z klubu inlineBSS, ktorý vo svojej kategórii vybojoval 3. miesto.

Špecialitou týchto pretekov sú rodičia s kočíkom. Túto kategóriu na pretekoch len tak ľahko nenájdete no a najrýchlejší rodič Jozef Tondra to stihol za 22:13.

Fotky samozrejme už nájdete v galérii alebo teda na picase.
Celkové Výsledky nech sa páči. ;)

(6) Komentáre

 1. Michal hovorí:

  Slimo, ja Ti dám staršieho pána…kategória nižší stredný mužský vek :-) ”Dospeláci – muži – st.” (vek 40 až 60 rokov)…Pridávam pohľad “pretekára”: Senecká korčuľa bol pretek – časovka s 15 sek. štartom…na pomerne úzkej tratí boli výhodou menšie kolieska, mne 110mm iba zavadzali, keď som ich rozbehol, nemohol som predbiehať, lebo išiel niekto oproti. Zlatý kliniec – tesne pred cieľom na klesaní za zákrutou, na úzkej trase rozdelenej kolíkmi zrazu predo mnou mamička s dieťaťom, ktoré držala po ľavej strane, napravo plot a oproti v ľavom pruhu cyklista ťahajúci káru…netuším ako som sa prešmykol cez 20cm medzeru. Senecká korčuľa bola veľmi príjemná akcia pre celú rodinu, počasie vyšlo na 100% aj pikantoš guláš bol výborný. Čo sa športových výkonov týka, víťazovi M.M. stačila priemerka 26,67 km/hod, k tomu asi netreba žiadny komentár. Na záver perlička: pochádzam zo susednej dediny, ale na Seneckých jazerách som bol naposledy pred 35 rokmi (uff ako ten čas letí…), keď som sa pripravoval na skúšku Elektromagnetické pole…

 2. Michal hovorí:

  Slimo, musím Ťa pochváliť, si výborný a rýchly korčuliar, ale zároveň aj najrýchlejší reportér a fotograf na kolieskach. Od r.2005 som mal nastavenú ako prvú inlajn stránku SIC KE, odkiaľ som klikal na všetko ostatné. Zdá sa, že to zmením na http://www.korculiar.sk.
  Slimo, česť Tvojej obetavej práci pre rozvoj kolieskového korčuľovania na Slovensku!

 3. Michal hovorí:

  Vlado, môžeš napísať futuristický príbeh: Ako a na čom budeš jazdiť v mojom veku v r.2037…Keď sme so Zolíkom prišli na kolieskach 4x84mm v septembri 2005 na prvú bratislavskú LIL-ku, tak prevažovali korčule 4x90mm a 5x84mm…Kde sú dnes 5-kolieskári? A kde a na čom jazdí Zolík??

  • Vlado hovorí:

   Tak Zolo jazdi na Yamahe pokiaľ viem :D a to už sú iné kolesá. No a ak myslíš ten klub 5 kolieskárov s Evou Wagner, tak tí sú v Rakúsku. :roll:

Napísať Komentár