Open source heat map

Park Session 2011 – Petržalka

Park session 2011
Dňa 6.8.2011 sa v Petržalskom skateparku stretli agressive korčuliari pod vedením klubu f-s show team. V skateparku v bratislavskej Petržalke sa totiž po tretíkrát konali neoficiálne slovenské majstrovstvá Park Session 2011. Organizátorom akcie bol tradične Freestyle Club Slovakia, podporil ju Bratislavský samosprávny kraj, Roof Top, Scarlet, OneTwo Roll, HedonSkate, Grindhouse, K2,Cutman a Legendary. Park Session 2011 dostal tiež podporu meteorológov, ktorí správne hlásili na sobotu krásne počasie.

Na tohtoročnej akcii sa zišli desiatky ľudí, či už s korčuľami alebo bez nich. Aktívnejšia časť sa už od rána pripravovala na súťaž. Okrem slovenských účastníkov sa v skateparku predviedli aj zástupcovia z Česka a Holandska. Na mikrofóne dostal tradične priestor pohotový Indián, do slnečného počasia hral DJ Kebap. Popri agresívnom korčuľovaní bola súčasťou akcie aj exhibícia tímu i-riders. Jeho zástupcovia ukázali, ako sa na ôsmich, dvoch či jednom koliesku dá prepletať pomedzi natesno poukladané poháriky.

Súťažilo sa v dvoch kategóriach a to: Street style a High jump. Ešte pred začatím finále sa začala divácky atraktívna disciplína 12rollHighJump, teda skok do výšky. Disciplíny sa nakoniec zúčastnila len trojica nízko letiacich pilotov. Svoje skills v bezmotorovom lietaní si zmerali Sergej Fesenko, Daniel Drahoš a Karol Illéš. Najmenší pud sebazáchovy predviedol Sergej, ktorého nezastavila ani latka vo výške 255 centimetrov. Minuloročný rekord tak prekonal o vyše dvadsať centimetrov (20cm). Rešpekt si vyslúžil aj za to, že brutálny dopad ustál bez toho, aby sa oplieskal o zem.

Sergej tak získal za najvyšší skok ocenenie, ďalšiu cenu získal aj Martin Selo Selecký za najlepší trik. Vo finále sa mu podarilo naservírovať 540 Disastertru.soul. Okrem toho sme vo finálovej jazde mohli vidieť množstvo ďalších pekných trikov. Vďaka nim si celkové prvé miesto odniesol MacoDarnadi, na druhej priečke sa umiestnil JoreyVanDer Polo a tretie miesto obsadil Martin Selecký. Posledné ocenenie získala Janka a.k.a. TomatoSupe, jediná ženská účastníčka contestu.


Po vyhlásení výsledkov sa skatepark pomaly vyprázdnil a zúčastnení sa išli pripraviť na večerné pokračovanie. Park SessionAfterparty sa odohrala v Bateliéri na Továrenskej ulici. Okrem premietania filmu Valo 4 Life mohli zúčastnení vidieť a počuť riddim show v podaní DJ FayahSoundsystem aMedialBanana, ale tiež freestyle vystúpenie Shomiho, Indiána a Drzého Kuba. Žúrka sa natiahla do neskorých nočných hodín a dala úspešnú bodku za tohtoročnou Park Session.Komplet fotky sú už samozrejme v galérii a Videá bude treba najskôr spracovať…

0 KomentárovMôžeš byť prvý kto zanechá komentár.

Napísať Komentár